Mersin Rekabet Hukuku Avukatı

Mersin’de Rekabet Hukuku hukuku davaları için Mersin Rekabet Hukuku avukatı ihtiyacınız varsa, doğru avukatla temsil edilmek sizin için çok önemlidir. Mersin’de faaliyet gösteren deneyimli ve başarılı Rekabet Hukuku avukatları ile sizlere yardımcı oluyor. Mersin Rekabet Hukuku Avukatları, sizinle birlikte çalışarak davanızı en iyi şekilde sonuçlandırmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Mersin’de yaşayan ve Rekabet Hukuku hukuku alanında hukuki yardıma ihtiyaç duyan kişiler için doğru makaledesiniz. Mersin Rekabet Hukuku avukatı arayanlar için hazırladığımız bu sayfada, Rekabet Hukuku hukukunun tüm alanlarında profesyonel hizmet sunan avukatlarla ve hizmetlerle tanışabilirsiniz.

Mersin Rekabet Hukuku Avukatı - Palmahukuk

Mersin Rekabet Hukuku Avukatı İletişim Bilgileri

Mersin Rekabet Hukuku Avukatı :Palma Hukuk Bürosu
Telefon :+90 (535) 331 65 85
Adres :İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:137 Akdeniz/Mersin
Mail : palmahukuk@hotmail.com

Rekabet hukuku avukatı ile beraber ekonomik manada haklarınızın korunmasını mümkün kılabilirsiniz. Ekonomik dengenin korunması ve kişilerin piyasada aynı oranda şans sahibi olması için farklı düzenlemeler yapılmaktadır. Siz de bu düzenlemelere veya hukuk kurallarına aykırı bir durum fark ettiğiniz anda direkt olarak avukatınızdan hukuki yardım alarak en kısa sürede menfaatinizi koruma imkanını elde edebilirsiniz.

Rekabet Hukuku Neyi Korumaya Yöneliktir?

Rekabet hukuku kapsamında korunması hedeflenen asıl unsur piyasadaki rekabettir. Bu durumun devamında küçük işletmelerin korunması ya da hak gasplarının önlenmesi rekabet hukukunun bir sebebi değil direkt olarak sonucudur. Sebep sonuç ve işlevsellik konusunda sıkıntıya düşmemek için dikkatli olmalısınız. tüm hukuk alanlarında geçerli olduğu gibi rekabet hukuku da özel bir zümreye değil tüm hakla hitap eder ve tüm halkın haklarını korumak temel amaç olarak belirlenmiştir. 
Rekabet hukuku avukatı ile iletişime geçerek yardım almak isteyen kişilerin sayısı son senelerde artış göstermiştir. Bunun sebebi ekonomik hareketlilik içerisinde giderek daha fazla kişinin yer almasıdır. Siz de en kısa süre içerisinde haklarınızı koruma alanında bir adım atmak isterseniz bunu avukattan destek alarak tamamlamalısınız. 
Bu alanda avukat seçimi sırasında daha öncesinde aynı alanda başarılı dava sonuçlarına imza atmış olan kişiler ile iş birliği kurmalısınız. Bu alanda hem eğitim hem de tecrübe bakımından yetkinliğini ispat etmiş olan kişiler ile iş birliği kurmak ve hukuki destek almak sizin için verimliliği artıracaktır. 

Rekabet Unsuru Nasıl Koruma Altına Alınmaktadır? 

 • Rekabet hukuku avukatı ile beraber dava içeriğinin hazırlanması sırasında rekabetin koruma altına alındığı temel detaylar hakkında da fikir sahibi olunması gerekmektedir. 
 • Piyasa kapsamında rekabet hakkını sınırlayıcı olan sözleşmelerin engellenmesi 
 • Bir sistemde hakim durumda olan tarafın bu hakkı kötüye kullanmasının engellenmesi 
 • Devralma aşamasının kontrol altında tutulması ve birleşmenin suiistimal edilmesinin engellenmesi 
 • Bu detaylar ekonomide rekabetin koruma altına alınması için çaba sarf edilen seçenekler arasında kendini göstermektedir. Rekabetin korunması için delil toplama ve dava dosyasının oluşturulması sırasında sadece alanında uzman olan kişiler ile iş birliği yapmalısınız. Ayrıca kullanılacak olan delillerin kesinlikle hukuki düzlemde toplanması gerekmektedir. Casus yazılımlar üzerinden elde edilen verilerin bir dava dosyasında sahih veri olarak kabul edilmeyeceğinin de altı çizilmelidir. 

Rekabeti Engelleyen Temel Unsurlar Nelerdir? 

Rekabet hukuku avukatı kapsamında bilgi alırken kişilerin en sık merak ettikleri noktaların başında kesinlikle rekabet kanun ihlalleri gelmektedir. Rekabet kanununu engelleyen ihlaller;

 • Pazar bölgelerinin paylaşılması 
 • Müşteri tiplerinin paylaşılması
 • İhalelerin paylaşılması 
 • Boykotlar 
 • Rekabet hukuku avukatı aracılığı ile bu konuda sorunsuz bir biçimde yardım alma imkanını elde edebilirsiniz. Rekabetin engellenmesinin cezai yaptırımının olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Karı artırmaya çalışırken sıkıntılı bir adım ile karşılaşabilirsiniz. 
 • Her kişinin her kesime ve her alanda satış yapma imkanı bulunmaktadır. Tabi ki bu satışın muhakkak hukuki manada sorunsuz bir biçimde koruma altına alınması ile doğru bir adım atmış olursunuz. Bu noktada sorun yaşamamak için özellikle dikkatli olmalısınız. Şirket kurma ya da ekonomiye giriş yapma alanında hukuki destek almak bu nedenle oldukça önemlidir.  

Avukatlık Ücretinin Ödenmesi 

Avukatlık ücreti kapsamında kişilerin ödemesi gereken miktar her sene değişim göstermektedir. Her sene değişim gösteren tarifeye uygun bir biçimde müvekkilin avukata ödemesi gereken tutar belirlenir. Sürecin hemen başlangıç kısmında avukatın ve müvekkilin haklarını koruyacak olan bir protokolün hazırlanması bu noktada meydana gelecek olan olumsuzlukların direkt olarak ortadan kaldırılması için gerekli netliği sağlayacaktır. 

Hemen Ara