Mersin İnşaat Avukatı

Mersin’de İnşaat hukuku davaları için Mersin İnşaat avukatı ihtiyacınız varsa, doğru avukatla temsil edilmek sizin için çok önemlidir. Mersin’de faaliyet gösteren deneyimli ve başarılı İnşaat avukatları ile sizlere yardımcı oluyor. Mersin İnşaat Avukatları, sizinle birlikte çalışarak davanızı en iyi şekilde sonuçlandırmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Mersin’de yaşayan ve İnşaat hukuku alanında hukuki yardıma ihtiyaç duyan kişiler için doğru makaledesiniz. Mersin İnşaat avukatı arayanlar için hazırladığımız bu sayfada, İnşaat hukukunun tüm alanlarında profesyonel hizmet sunan avukatlarla ve hizmetlerle tanışabilirsiniz.

Mersin İnşaat Avukatı - palmahukuk

Mersin İnşaat Avukatı İletişim Bilgileri

Mersin İnşaat Avukatı :Palma Hukuk Bürosu
Telefon :+90 (535) 331 65 85
Adres :İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:137 Akdeniz/Mersin
Mail : palmahukuk@hotmail.com

İnşaat hukuku avukatı aracılığı ile bu alanda hak sorunlarınızı giderme ve davanızı çok daha sorunsuz bir biçimde ilerletme fırsatını yakalayabilirsiniz. En kısa süre içerisinde nitelikli bir biçimde inşaat hukukundan kaynaklanan haklarınızın korunması ve mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli olan başvuruda bulunma hakkınız vardır. Konusunda uzman kişiler ile iş birliği kurmak bu alanda size yardımcı olacaktır. İş hukuku alanında gerekli olan eğitimi tamamlamış ve daha öncesinde bu alanda farklı başarılara imza atmış olan avukatların tercih edilmesi verimliliği artıracaktır. 

İnşaat Sözleşmesi Oluşturmanın Detayları Nelerdir? 

İnşaat hukuku avukatı bularak en sık destek alınan noktaların başında kesinlikle inşaat sözleşmesi gelmektedir. İnşaat sözleşmesi kapsamında dikkate alınması gereken detaylar;

  • İnşaat sözleşmesi kapsamında yüklenici olan tarafın para ödemeyi müteahhidin de projeyi sözleşme detaylarına uygun bir biçimde teslim etmesi gerekmektedir. 
  • Her iki tarafın da sözleşme kapsamında belirtilen sorumluluklara uygun şekilde işlem gerçekleştirmesi gerektiği en temel detaylardandır. 
  • Sözleşmenin ivazlı olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Bu nedenle tarafların kendilerine ait olan sorumlulukları en kısa sürede yerine getirmesi en temel koşullar arasında bulunuyor. 
  • Bu alanda bir hak ihlali meydana gelirse kesinlikle sözleşmeden doğan haklarınızın koruma altına alınması için gerekli olan alt yapıyı oluşturmalısınız. 
  • Avukatınızın sizi hem temsil etmesi hem de geçerli olan haklarınızın muhafaza edilmesi adına dava süreci ile alakalı yakından bilgilendirmesi gerekir. Hukuki sürecin sizin için daha sorunsuz ve nitelikli bir biçimde hazırlanması için uygun alt yapı oluşturulmuştur. 

Arsa Payı Karşılığında Daire Sahibi Olma 

İnşaat hukuku avukatı ile iş birliği kuran ve hukuki danışmanlık talep eden birçok kişinin kat karşılığı daire sahibi olmak için yola çıktıkları görülmektedir. Bu noktada yükleniciye arsa devri ancak binanın tamamlanması ve dairenin üzerinize geçirilmesi ile mümkün kılınmalı ve koşula bağlanmalıdır.
Bu alanda en sık yaşanana sorunların başında projenin hemen başlangıcında arsanın devir aşamasının gerçekleştirilmesi ve bir koşula bağlanmamasıdır. Bu alanda tüm durumun suiistimale açık bir hal aldığının da ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Her manada hakkınızı koruyacak ve arsanıza karşılık olarak kat sahibi olmanızı garanti eden unsurları içeren bir sözleşme hazırlamanız gerekmektedir. 

Hasılat Paylaşımlı Olan Sözleşmeler 

İnşaat hukuku avukatı alanında yardım alacağınız bir diğer konu da hasılat paylaşımıdır. Bazı projelerde kişilerin arsayı vermelerine karşılık hasılatı paylaşma gibi bir sözleşme oluşturmaları gerekmektedir. Bu alanda oranların ve ödeme türü/zamanının çok net şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde hasılatlı bir biçimde arsanızın hem bir projeye dönüşmesini hem de gerekli olan kar elde etme aşamasının sorunsuz şekilde elde edilmesini mümkün kılabilirsiniz. 

Delil Toplama Aşamasının Sahihliği 

İnşaat hukuku avukatı bulduğunuz zaman haklılığınızı ispatlamak için hangi alanda delil toplamanız gerektiğini de net bir biçimde göreceksiniz. Bu noktada kişilerin özellikle casus yazılımlar kullanarak delil toplama aşamasından uzak durması gerekmektedir. 
Casus yazılımlar üzerinden toplanan tüm verilerin sizi direkt olarak suçlu konuma düşüreceğini de bilmelisiniz. Haklılığınızı ispat etmeye çalışırken bu tür aksaklıklar yaşayabilirsiniz. 

Avukatlık Bedeli

İnşaat hukuku kapsamında iş birliği kurduğunuz ve müvekkil olarak sizi temsil edecek olan avukatların gerekli olan tüm haklarının protokolde belirtilmesi gerekmektedir. Kişilerin ödemesi gereken tutardan temsil sürecinin detaylarına kadar tüm detaylara protokol kapsamında yer verilmelidir. Ancak bu şekilde sürecin sorunsuz şekilde işlemesini mümkün kılabilirsiniz. Hem avukatın hem de müvekkilin haklarının korunması için bu tür detayların büyük önem arz ettiği belirtilmelidir.

Hemen Ara