info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

AVUKATA SORU SOR

Anasayfa / Avukata Soru Sor


*İsim Soyisim.

*E-Posta Adresi Giriniz. *Formata Uygun Değil !

*Telefon Numarası Giriniz.

*Konu Giriniz.

*Mesajınız.

AVUKATA SOR

 

Avukat ihtiyacı 1839’ların başında ortaya çıktı. Bilinen ilk Türk Avukat Süreyya Ağaoğlu’ndan bu yana süre gelen süreçte avukatlık mesleği her konuda danışmamız gereken bir yapıya büründü. Hukuk alanı geliştikçe haklar arttı, gördüğümüz, yaşadığımız hatta hissettiğimiz konularda bile avukata sorma ihtiyacı duyuyoruz. Peki, binlerce sayfa kalınlıkta kitaplar okumuş avukatların mükemmel zihni bize hangi konularda yardımcı olabilir.

  
Boşanma Hakkında


Evlilik akdinin mahkeme önünde sonlandırılmasına boşanma adı veriliyor. Birçok kişi, boşanma davası öncesinde bunun türünün ne olduğuna dair kafa karışıklığı yaşamaktadır. Çünkü çekişmeli ve anlaşmalı olarak davalar iki farklı şekilde açılabilir ve hangisinin kişinin çıkarlarına uygun olduğuna karar verilmelidir. Merak edilen bir diğer husus ise evlilik sırasında alınan malların paylaşımıdır. Buna ek olarak çocuğun velayetinin hangi tarafta kalacağı, tazminat ve nafaka gibi hususlar, davanın seyrini değiştireceği için büyük bir önem arz eder. Tüm bunlara dair avukata sorabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.


İş Hukuku Hakkında


İş ve işverenin birbirlerine karşı olan sorumlukları, 4857 sayılı iş kanunu içerisinde belirtilmiştir. Bundan doğan birtakım haklar vardır. Hem işçiye hem de işverene tanınan bu haklara dair ayrıntılı ve tatmin edici bilgi sahibi olabilmek için avukata danışmak en iyisidir. Örneğin son dönemde artan mobing davalarının hangi hallerden kaynaklandığını, nasıl bir dava sürecinin olduğunu sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra zaman zaman ortaya çıkan haksız fesihlere dair izlenecek olan yol haritasına dair ayrıntılı bilgiler alınabilir. Buna göre bir plan yapılabilmektedir. Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, işyeri sözleşmesi hazırlama ve bunun gibi daha onlarca farklı konu ile alakalı olarak avukata sorabilirsiniz.


Miras Hukuku Hakkında


Gerçek bir kişinin ölümünden sonra kalan malvarlığının nasıl ve kimlere pay edileceği, Miras Hukuku’nun ilgi alanı içerisine girmektedir. Bu noktada mirasçıların haksızlığa uğramamak için merak ettiği hususlar oldukça fazladır. Her şeyden önce miras türleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra kişilerin hangi zümrede yer aldığı, önem arz etmekte. Ülkemizde mirasa dair davalarda en fazla karşımıza çıkan durum ise malların paylaşımı noktasında ortaya çıkan anlaşmazlıklardır. Ayrıca tenkis, ölüme bağlı tasarruf, vasiyetname gibi konulara dair bilgi alabilmek adına bunların tümünü avukata sorabilirsiniz.


İş Kazası Tazminatı Hakkında


Artan iş kazaları sonrasında mağduriyet yaşayan kişilerin en çok merak ettiği konuların başında, bu durumun mahkeme önüne taşınması gelmektedir. Avukata sorabileceğiniz hususlar arasında maddi tazminat konusu bulunur. Davayı nasıl açarım, kazanma şansım nedir, alacağım tazminat ne kadar olur gibi suallere yanıt almak mümkündür. İş kazasının ardından manevi tazminat ne anlama geliyor, dava açma süreci nasıldır, kaç TL tazminat kazanabilirim, davanın lehime sonuçlanma şansı ne kadar gibisinden sualleri yine avukata sorabilirsiniz.


Ceza Hukuku Hakkında


Kamu hukuku içerisinde değerlendirilen ceza hukuku; gerçekleştirilmesi, yapılması ve fiiliyata dönüştürülmesi kanunla yasak olan durumları ve bunlara verilecek olan cezaları içermektedir. İşlenen bir suç sonrasında ne kadar ceza alabileceğinizi, temyiz hakkının olup olmadığını, alt ve üst ceza sınırlarına ek olarak bunun paraya çevrilip çevrilmeyeceği gibi hususları avukata sorabilirsiniz.


İcra iflas Hukuku Hakkında


Birçok hüküm içeren icra ve iflas hukuku çerçevesinde avukata sorabilme hakkınız vardır. Alacaklı olan bir kişi, bunu nasıl tahsil edeceğine dair bilgi alabilir. İflas talep edilmesi durumlarının hangi hallerde gerçekleşeceğini sormak mümkündür. Ödenmemiş olan kira bedelinin tahsil edilmesi mümkün mü, ihtiyati haciz kararı nasıl alınır sorularının yanıtını avukata sorarak öğrenebilirsiniz.

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin