Niğde Avukat Nasıl Bulunur?

Türkiye’nin dört bir yanında hukukun ve adaletin izlerini taşımakta olan hukuk danışmanlık büroları, Niğde avukat alanında da müvekkillerin davalarını sürdürmeye, hak ve özgürlükleri üzerine çalışmalara devam etmektedir. Hukuk alanındaki, toplum, devlet, birey ve kurum haklarını kanunlar üzerinden incelemekte olan T.C.K ile doğrudan bağlantılı bir şekilde bilgilendirmeler verilmektedir.

Niğde Hukuk Ve Danışmanlık Bürosu

Niğde avukat kapsamında, müvekkillerin davalarının yürütüldüğü hukuk alanına göre uzmanlaşmış olan geniş bir kadroya sahip olan hukuk ve danışmanlık bürosu, iş, aile, marka ve miras davaları üzerinden aynı zamanda devlet ve bilişim suçlarına kadar bütün alanları kapsayacak çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Mahkeme sürecinin takibi, dava dosyası, delil toplama ve müvekkilin savunulması alanında tecrübeli avukat desteğine bulunarak, kanunları incelemektedir.

  • Bilişim hukuku ve danışmanlığı
  • Gayrimenkul hukuku ve danışmanlığı
  • Marka patent hukuku ve danışmanlığı
  • Miras hukuku ve danışmanlığı
  • Medeni hukuk ve danışmanlık
  • İş Hukuku ve danışmanlık
  • Gümrük ve lojistik hukuku danışmanlığı
  • İdari hukuk ve danışmanlığı
  • İnşaat hukuku ve danışmanlığı

Bilişim Hukuku Ve Danışmanlığı

Bilişim avukatı, bilişim hukuku ve kanunları ışığında müvekkilinin bilgilendirilmesi, sanık, şüpheli veya mağdur olduğu alana göre mahkeme süreci hakkında detayları öğrenmesi için oldukça önemlidir. 

Niğde avukat hizmeti kapsamında, gelişmekte olan teknolojiyle birlikte bilişim cihazları üzerinden işlenmekte olan suçların, Bilişim hukuku ve kanunları üzerinden değerlendirilmesi suretiyle, sosyal medya üzerinden ve internet bankacılığından yapılmakta olan bütün kötüye kullanım işlemleri suç sayılmaktadır.

Suç kavramına göre bilişim teknolojilerini kişinin kendi rızası dışında, para aktarımı yapmak, verileri silmek veya özel hayatın gizliliği kanununa ters düşecek paylaşımlarda bulunmak suç sayılmaktadır.

Gayrimenkul Hukuku Ve Danışmanlığı

Gayrimenkul hakları aynı zamanda miras hakları alanını da kapsayacağı gibi inşaat ve benzeri yapıların tapu senet davalarına da bakmaktadır. Niğde avukat, uzmanlaştığı gayrimenkul hukuku alanında müvekkilinin bilinçli bir şekilde dava sürecine dahil olmasını, mülk sahibi ve kiracı arasında çıkan anlaşmazlıkların kanunlar ışığında çözülmesini amaçlamaktadır.

Bu süreçte, verilerin toplanması, delilerin sunulması ve dava dosyasına göre gerekli olan çalışmaların yapılması için gerekli olan bütün işlemler avukatlar tarafından yerine getirilmektedir. Özel hukuk alanı olarak, kişi ve kişilerin hakları üzerine çalışmalar gerçekleştirilerek, mahkeme üzerinden kanunlara göre seyir eden bir ilerleme olması sağlanabileceği gibi ev sahibi ve kiracı arasındaki anlaşmazlıkların çözülmesi için sözleşme hazırlanması da sağlanmaktadır.

İş Hukuku Ve Danışmanlığı

İşveren ve işçi arasındaki anlaşmazlıkların çözülmesi, hak ihlallerinin mahkemeye yansıtılarak kanunlar üzerinden sağlanması için iş hukuku ticari alanda oldukça önemlidir. Niğde avukat, iş hukuku alanında şirket politikaları üzerinden sözleşme hazırlanması ve sözleşme ihlallerine karşı dava sürecinin yürütülmesine karşı sorumluluğunu yerine getirmekle hükümlüdür.

İş hukuk kanunlarının 4857 sayılı kanun esaslarına göre sürecin takibi, dava dosyasının hazırlanması ve delillerin toplanması üzerine de çalışmalar yapılarak, gerekli olan işlemler yerine getirilmektedir. Aynı zamanda iş kazası, tazminat hakkı ve vergi üzerinden de yaşanan dava sürecine karşı sorularınızı hukuk ve danışmanlık bürosu üzerinden iletişim kurarak sorabilirsiniz.

Medeni Hukuk Ve Danışmanlığı

Medeni hukuk alanına girmekte olan aile hukuku kapsamında, boşanma davalarının yürütülmesi, nafaka, velayet ve tazminat hakkı davalarıyla birlikte aile içi şiddet, çocuk istismarı üzerinde de kanunlar bulunmaktadır. Bu kanunlar ışığında müvekkilin aydınlatılması, gerekli olan dava süreci ve dosyalarıyla ilgili evrelerin tamamlanması için Niğde avukat ve danışmanlık üzerinden bilgi aktarımı yapılacaktır.

Türkiye medeni hukukunda uygulanmakta olan yasalar ve yasal süreçler üzerine güncel bilgilerin toplanması, evrak ve dosyaların tamamlanmasının yanı sıra aynı zamanda mahkemede müvekkilin temsil edilmesi de gerekmektedir. Aile davalarında, evlatlık, miras ve isim değişikliği üzerinden de medeni hukuk alanına giren bütün süreçler takibe alınarak, kişinin hak sahibi olduğu alanlarda da çalışmalar yapılmaktadır.

İnşaat Hukuku Ve Danışmanlığı

Gayrimenkul hukuk alanına girmekte olan inşaat hukukun da işçi ve işveren hakları aynı zamanda sözleşme, borç ve ihale durumlarına karşı da birçok dava süreci olmaktadır. Bu davaların inşaat hukuku alanında uzmanlaşmış olan avukatlar tarafından yürütülerek, yasalara ve kanunlara doğrudan bağlantılı bir yol izlenmesi daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlayabilecektir.

İnşaat hukuku çerçevesinde iş anlaşmalarının, işçi haklarının aynı zamanda inşaat sözleşmelerinin de yapılması hukuki bir zemin üzerinde tamamlanmalıdır. Bu alanda inşaat hukuku çerçevesinde sözleşme hazırlanması, dava sürecinin takibi, dosya sunulması durumları da mahkemeye taşınma ve taşınmadan önceki evreler için oldukça önemli olabilmektedir.

Gümrük Hukuku Ve Danışmanlığı

Ticaret alanında mal alımı ve satımı işlemleri için ulusal ve uluslararası sahada, kanunlar üzerinden çalışmalar yürütülmektedir. Niğde avukat, devletler arası yapılan bu alış verişte kanunların incelenmesi, kaçakçılık davalarının yürütülmesi ve sözleşme hazırlanması gibi alanları hukuki bir zemin üzerinden incelemekte, mahkeme sürecinde de müvekkilini iyi bir şekilde temsil etmeyi amaçlamaktadır.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size Yardımcı Olabilir Miyiz?
Hemen Ara