info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Trafik Kazası Avukatı Mersin

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Trafik Kazası Avukatı Mersin

Trafik Kazası Avukatı Mersin

Trafik Kazası Avukatı Mersin

Trafik kazası avukatı Mersin alanında en sık ihtiyaç duyulan destekler arasında yer alıyor. Trafik kazasında hasara uğrayan tarafların da hasar veren tarafların da kesinlikle bu konuda detaylı bir biçimde destek alması gerekmektedir. En kısa sürede en verimli şekilde hukuki anlamda kendinizi müdafaa etmeniz için hukuki alanda destek almayı unutmamalısınız.

 

Taksirle Yaralama Suçu

Trafik kazası avukatı Mersin kategorisinde başvuruda bulunan kişilerin değerlendirildiği temel sistem özelliği taksirle yaralamadır. Bunun bir diğer adı kusurla yaralama olarak da bilinmektedir. En kısa sürede taksirle yaralama alanında verimli ve sorunsuz şekilde sizi temsil edecek olan bir avukattan yardım alarak sorunsuz bir süreç akışı tamamlayabilirsiniz.

Davanın akışında destek sunacak olan avukatın yetkin olması bu noktada alacağınız cezadan tazminat davası açma sürecine kadar direkt olarak kendini göstermektedir. Bu süreç içerisinde kişilerin özellikle kusurlu olduklarını net bir biçimde yansıtmaları gerekmektedir. Dava dosyası hakkında gerekli olan tüm bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır. Siz de bu şekilde ekstra bir kontrolde bulunma imkanını elde edebilirsiniz.

 

Zamanaşımı Ne Kadar Süre Sonra Devreye Girer?

Trafik kazası avukatı Mersin kategorisi kapsamında en sık dile getirilen hususların başında zamanaşımı gelmektedir. Bu durum sadece trafik kazası değil birçok alanda geçerliliğini korumaktadır. Yaşanan olumsuz bir durumun ya da hak yemenin sonrasında kesinlikle zaman kaybetmeden gerekli olan başvuruları yaparak hakkınızı aramalısınız. Ancak bu şekilde kusursuz bir biçimde karşı tarafın cezalandırılmasını mümkün kılabilirsiniz. Size verilen hak arama süresinin aşılmasının sonrasında bu alanda hak iddia etme gibi bir imkanınız da olmayacaktır.

Trafik kazası kapsamında kişilerin faili öğrendikleri andan itibaren 2 sene olarak belirlenmiştir. Bu 2 senelik zaman diliminin aşılmasından sonra sizi zor durumda bırakan kişinin cezalandırılması için ya da bu konuda zararınızın giderilmesi için bir başvuruda bulunma hakkınız da elinizden alınacaktır. Olayın yaşanmasının hemen sonrasında gerekli olan tüm başvuruları sağlamalısınız. Konusunda uzman bir avukattan yardım alarak zamanaşımı konusunda herhangi bir sıkıntıya düşmeden sürecin ilerlemesini mümkün kılabilirsiniz.

 

Kimlere Dava Açılabilir?

Trafik kazası avukatı Mersin kategorisinde en çok şaşırtan unsurların başında kesinlikle dava açılabilecek olan kişiler gelmektedir. Bu noktada sadece kazayı yapan kişiye dava açabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kazayı yapan kişinin yanı sıra araç sahibine de direkt olarak dava açma hakkınız bulunuyor. Buna bir ek olarak da aracı işleten kişinin de durumdan sorumlu olduğu belirtilmelidir. Bu daha ziyade araba kiralama şirketlerinde en sık karşılaştığımız sorunlar arasında yer almaktadır. Davayı kime karşı açacağınızdan başlayarak dava sürecinin nasıl ilerleyeceğine kadar detaylı bir biçimde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

 

Sahih ve Hukuki Deliller Kullanın

 

Davada haklı çıkmak adına dava dosyasına eklenen delillerin muhakkak hukuki düzlemde elde edilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde kısa sürede yüksek verimlilik elde edilecektir. Ayrıca casus yazılımlar kullanılarak elde edilen delillerin ilerleyen süreçte bir şikayet etme durumunda sizi suçlu çıkaracağının da belirtilmesi gerekmektedir. Hukuki destek alarak bu konuda tek bir hata dahi yapmadan anında dava dosyasının nasıl şekillenmesi gerektiği ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

 

Avukatlık Ücreti Hakkında

 

Trafik kazası avukatı Mersin kapsamında avukatlık ücreti ile alakalı da sıklıkla soru gelmektedir. Avukatlık ücreti sizin için her senenin başında direkt olarak belirlenmektedir. Bu konuda bir standart belirlenmesi kişilerin haklarının korunması için en temel nitelikler arasında bulunmaktadır. Hukuki destek alacağınız kişiler ile direkt olarak protokol hazırlamanız ve bu alanda ödenecek olan tutarı belirlemeniz kesinleştirmeniz birçok sorunu ortadan kaldırır. 

 

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin