info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Online Avukat

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Online Avukat

Online Avukat

Online Avukat

Gelişen teknoloji sayesinde artık birçok farklı işlem internet sayesinde hızlı bir biçimde yapılabiliyor. Bunlara hukuk hizmetleri de eklenmiş durumda. Son yıllarda davalara ya da hukuki durumlara dair bilgi almak isteyen kişiler, online avukat fırsatından hemen faydalanabilirler. Böylelikle zaman kaybının önüne geçilmiş olacaktır.

Online Avukat Erişimi Nasıl?

Online avukat erişimi artık çok kolay. Bu noktada birkaç farklı sistemin olduğunu hemen ifade etmek lazım. Bazı sitelerde canlı yardım ya da canlı destek gibi bir yöntem kullanılmaktadır. Sayfaya giriş sonrasında ilk olarak bir hesap açmak gerekmektedir. Size ait olan bilgileri vererek kayıt oluşturabilirsiniz. Bunun ardından ilgili konuşma penceresine tıklamak gerekiyor.

Ayrıca bir kısım sitelerin yorum bölümüne soru yazdığınız vakit, hemen yanıtın kısa süre içinde verileceğini görebilirsiniz. Diğer bir sistem ise elektronik posta göndermektir. Bu da online metotlar arasında dikkat çekmektedir. Bunlardan size en uygun olanını kullanabilirsiniz.

Online Avukat Cep Telefonuyla Aranabilir mi?

Cep telefonu ile avukatları arama şansınız var. Özellikle buna dair oluşturulmuş olan resmi hukuk bürosu sayfasında, gerekli iletişim bilgileri verilmiştir. Aynı zamanda o büronun sabit telefonu da yer alır. Böylelikle kafanıza takılan ve merak ettiğiniz soruyu iletebilirsiniz.

Online Avukat Hizmetlerini Nasıl Veriyor?

Online avukat hizmetleri çok hızlı bir biçimde verilir. Genellikle uzun ve detaylara inen bir bilgilendirme yoktur. Çünkü bu çok zaman alıcıdır. Açık sorulara açık bir biçimde yanıtların verilmesi, bilgi almak isteyen kişiler için büyük bir avantajdır.

Hangi Konularda Online Avukat Hizmetleri Alınabilir?

  • Online avukat olarak bilinen hizmetin değişik konularda gelen sorulara yanıt verdiğini söylemek lazım.
  • Dava açacak olan bir kişi, bunun nasıl bir süreç olduğunu genellikle çok merak eder. Uzun ya da kısa sürüp sürmemesi, aynı zamanda ne kadarlık bir masrafın ortaya çıkacağına dair bilgi almak isteyebilir. Böyle durumlarda online avukatı kullanmak en mantıklı yol olarak karşımıza çıkıyor.
  • Türk Hukuk sistemi, her ülkede olduğu gibi günlük Türkçede kullanılmayan birçok terim ve kelime içermektedir. Bunların anlamını öğrenebilmek adına sorulan suallerin oldukça fazla olduğunu belirtmek gerekiyor.
  • Aynı zamanda avukatlık ücretleri, merak edilen bir başka husus olarak dikkat çeker.
  • Davaların görüldüğü mahkemeler farklılık göstermektedir. Asliye hukuk, asliye ceza, ticaret, aile ve daha değişik birçok mahkeme vardır. Bu konu hakkına da online avukat sayesinde kısa sürede bilgi sahibi olunabilir.
  • En fazla gündeme getirilen konuların arasında dava türleri vardır. Miras davaları, ticari davalar, ceza davaları, boşanma davaları, lojistik davalar ve fazlasına dair detay öğrenmek isteyenlerin sayısı hiç de az değildir.

Online Avukat Ücretleri Nasıl?

Online avukat ücretleri denildiği zaman bunun değiştiğini hemen ifade etmek lazım. Bazı sitelerde ise hiçbir şekilde para talebi gündeme gelmez. Yazmış olduğunuz soruya genellikle kısa bir zaman dilimi içinde yanıt verilmektedir. Paralı olan sitelerde ise çok yüksek ve bütçenizi sarsıcı meblağlar gündeme gelmediğinden, düşük masraflı bir işlem olduğunu hemen ifade etmek lazım.

Online Avukat Nasıl Avantaj Sağlar?

Online avukat, teknolojinin gelmiş olduğu son noktayı göstermesi açısından oldukça önemli bir hizmettir. Birçok mevzuda tercih edilen internetin ve online sistemlerin artık hukuk alanında da karşımıza çıkması, her şeyden önce zamandan tasarruf etme anlamına gelmektedir. Çünkü sadece birkaç dakika içerisinde gerek telefon gerekse bilgisayar üzerinden merak ettiğiniz konuya dair bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde yol haritası çıkarabilir, plan oluşturabilirsiniz. Bu durum size avantaj sağlar.

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin