info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Miras Avukati Mersin

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Miras Avukati Mersin

Miras Avukati Mersin

Miras Avukati Mersin

Kişilerin malvarlığı değerlerini korumasının en temelindeki sebep, esasında bu değerlerin yasal mirasçılarına kanuni korumalar çerçevesinde geçecek ve onların malvarlığı arasında sayılacak olması yatmaktadır. Bu doğrultuda Miras Hukuku, kişilerin tasarruf etmesinin, ticaret yapmasının, katma değerli üretim yapmasının motivasyonunu oluşturan bir güvencedir. Bu güvenceye zarar veren durumların oluşması halinde de miras avukatı Mersin aracılığıyla dava açılmakta ve konu yargıya intikal etmektedir.

 

Miras avukatı Mersin ihtiyacının hasıl olmasının en önemli sebebi, hiç şüphesiz mirasbırakanın iradesiyle veya iradesi dışında saklı pay mirasçılarının kanuni hakları olan miras paylarına, bu paylar üzerinde ölümden önce veya sonra tasarruf edilmesi suretiyle zarar gelmiş olmasıdır. Böylesi bir durumda tenkis davası açılarak saklı pay mirasçılarının haklarının korunması gerekmektedir. Miras avukatı Mersin bu noktada önemli bir rol üstlenmekte ve saklı pay mirasçılarının kanuni çerçevede haklarını olanı almasını sağlamaktadır.

Mersin Miras Avukatı Ücretleri

 

Miras avukatı Mersin olarak faaliyet gösteren tüm avukatların uyması gereken bir ücret tarifesi bulunmaktadır. Bu ücret tarifesi Mersin avukat ücretleri 2020 olarak baronun internet sitesinde yayınlanmıştır. Belirtilen tarifeye uyulması avukatlar için bir zorunluluk olup tarife altında hizmet sunulması veyahut ücretsiz hizmet sunulması -adli yardımlar hariç- avukatlara disiplin cezası verilmesine kadar devam eden bir sürecin kapısını aralayabilmektedir. Böylesine ciddi bir hususta tarifeye uyulması avukatlar için oldukça önemlidir.

 

Tüm bu bilgiler ışığında Mersin miras avukatı ücretleri hakkında da bilgi sahibi olabilmek için yapılması gereken şey, Mersin Barosu tarafından yayınlanan asgari ücret tarifesine göz atılmalı ve ilgili Miras Hukuku davasına karşılık gelen minimum ücret dikkate alınmalıdır. Böylece Mersin miras avukatı ücretleri hakkında kriter olarak bir skala görmek isteyen kişiler için faydalı bir imkân oluşturulmuştur. Mersin miras avukatı ücretleri sadece dava takipleri için değil aynı zamanda önleyici hukuk hizmetlerinden olan Mersin avukata danış modeliyle yapılan hukuki danışmanlık işleri için de geçerlidir. Bu nedenle avukatlarla iletişime geçildiğinde, bir bilgi danışıldığından veyahut danışmanlık hizmeti alarak bir sözleşme, ihtar hazırlandığında mutlaka tarifeye uygun olarak asgari miktarda ödeme yapılması gerekmektedir. Miras avukatı Mersin için doğru adreste olduğunuzu belirtebilir ve tarafımızla görüşmek için tüm iletişim alanlarından bizlere ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz.

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin