info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Mersin Miras Avukati

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Mersin Miras Avukati

Mersin Miras Avukati

Mersin Miras Avukati

 

Mersin miras avukatı bulmak isteyen kişilerin miras ilişkisi çerçevesinde haklarının ihlal edildiğinden bahisle kendilerini yargılama aşamasında temsil edecek avukatı aradıklarını belirtebiliriz. Miras Hukuku çerçevesinde mirasbırakan ve mirasçı arasındaki intikallerin hukuka uygun olarak gerçekleşmesi oldukça elzem olup aksi durumda mirasçılar arasında hukuki uyuşmazlık oluşması kaçınılmaz olmaktadır. Mersin miras avukatı ihtiyacının hasıl olması da tam olarak bu noktada ortaya çıkmaktadır.

 

Miras bırakmak, mirasbırakan olarak nitelendirilen kişinin hayatı boyunca kişilerle girdiği hukuki ilişkilerin sonucunda ortaya çıkan aktif ve pasifiyle birlikte yer aldığı terekesinin tamamını bir kül halinde mirasçılarına bırakması olarak ifade edilebilmektedir. Kişinin malvarlığının ve Miras Hukuku bağlamında belirtmek gerekirse terekesinin -eğer herhangi bir miras sözleşmesi ve vasiyetname yoksa- kanuni intikal hükümleri uyarınca yasal mirasçılarına aktarılması gerekmektedir. Bu aktarımda hata yapılması veya mirasbırakan ölmeden önce muvazaalı birçok hukuki işlemin yapılarak tasarrufa konu olan malvarlığı değerlerinin söz konusu olması halinde Mersin miras avukatı aracılığıyla tenkis davası, iptal davası, tespit davası gibi birçok dava açılabilmektedir.

Miras Avukatı Mersin

 

Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosuadı altında faaliyet gösterdiğimiz büromuz, miras avukatı Mersin arayanlar için uzmanlık alanları çerçevesinde güçlü bir alternatifi oluşturmaktadır. Yukarıda sayılan tüm davaları hem detaylı hem de ivedi bir şekilde açabilen ve bunun yanı sıra Miras Hukuku ile Sözleşmeler Hukuku arasındaki ilişkiden doğan miras sözleşmelerini düzenlemekte, yani önleyici hukuk hizmetlerini sözleşmelerin şekilde şartına uygun olarak hazırlanması suretiyle gerçekleştirmektedir.

 

Yasal mirasçılık her ne kadar kanuni bir hak olsa dahi yine aynı kanun tarafından birçok istisna getirilmiştir. Mirasçılıktan çıkarma da işte tam olarak bu belirtilen istisnalar arasındadır. Eğer mirasbırakana karşı mirasçılarından herhangi birisi suç teşkil eden bir davranışta bulunduysa ve bu durum mirasbırakan tarafından affedilmediyse mirasbırakan suç teşkil eden davranışı gerçekleştiren mirasçısını mirasçılıktan çıkartma hakkına sahip olabilmektedir. Ancak aynı durumda eğer mirasçı herhangi bir kötü davranışta bulunmadıysa saklı payına dokunulmamasını her daim ileri sürebilmektedir. Bu noktada saklı paya dokunulması halinde tenkis davası gündeme gelebilmektedir. Tüm bu detaylardan anlaşılmaktadır ki Miras Hukuku başlı başına bir uzmanlık alanı olup mirası avukatı Mersin olarak faaliyet gösteren büromuza başvurulması oldukça faydalı olacaktır.

 

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin