info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Mersin Mezitli Avukat

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Mersin Mezitli Avukat

Mersin Mezitli Avukat

Mersin Mezitli Avukat

Mersin mezitli avukat demek mezitli ilçesinde ki davalara bakan avukat demektir. Örneğin mezitli ilçesinde işlenen bir suç yada mezitli ilçesinde yaşayan tarafların bir boşanma davası. Fakat burda bilinmesi gereken nokta; mezitli’nin mersin merkez adliyesine bağlı olmasıdır. Bu nokta da mezitli de meydana gelecek davalar mersin merkez adliyesinde görülmektedir. Mezitli Mersin ilinin bir ilçesi olup, merkeze 10 km uzaklıktadır. Mezitli de adliye olmadığı gibi mezitli ilçesinde avukat bulmakta zordur. Avukat ofisleri genelde adliyeye yakın bulunmaktadır. 

Mezitli Boşanma Avukatı

Mezitli boşanma avukatı olarak boşanma davalarında müvekkillerimizi en yüksek kalitede hizmet vererek savunmaktayız. Boşanma davaları çekişmeli boşanma davası ve anlaşmalı boşanma davası olarak ikiye ayrılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davasında her iki taraf için tek bir avukat yeterli olmaktayken çekişmeli boşanma davasında her iki taraf avukat tutması gerekmektedir. Boşanma davaları basit gözükse de komplike ve zor davalardır. Konusunda uzman bir boşanma avukatından yardım almak çok önemlidir. Hukuk büromuz yıllardır kazandığı tecrübe sayesinde boşanma davaları konusunda uzman hale gelmiştir.

 

Mezitli Ceza Avukatı

 

Türk ceza kanuna göre yargılamada yetkili makam suçun işlendiği yerde bulunan mahkeme ve savcılıktır. Yukarıda açıklandığı üzere, mezitli ilçesinde adliye bulunmadığından mezitli ilçesinde işlenen suçlar mersin merkez adliyesinde görülmektedir. Hukuk büromuz yıllardır kazandığı tecrübe ile ceza hukuku konusunda uzman hale gelmiştir. Barındırdığı bir adet ceza avukatı, bir adet ceza profesörü ile eksiksik ve kesin savunma sağlamaktadır.

 

Mezitli Miras Avukatı

 

Miras davaları komplike davalar olup uzun süren davalardır. Fakat süresine göre kazanımıda büyük olmaktadır. Maalesef günümüzde mirasbırakanlar çeşitli sebeplerden dolayı miras kaçırma eylemlerinde bulunmaktadır. Bu eylemlerde haliyle davalara sebep olmaktadır. Miras davalarına örnek vermek gerekirse;mirasın reddi, mirastan ıskat, izaleyi şuyu, tapu iptal ve tescil davası vb. Bu davalardan bazılarında mahkeme harcı gayrimenkul değeri üzerinden çıkmakta olup, yüksek harçlar ödenmektedir. Fakat herşeyin bir kolay yolu olduğu gibi, bu harçlarıda düşük çıkarmak mümkün. Miras hukuku konusunda uzman bir avukat bu sebeple çok önemlidir. Hukuk büromuz miras hukuku konularında da uzman olup hakkınızı almanıza en kısa sürede yardımcı olacaktır.

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin