info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Mersin Isci Avukati - Iscilik Alacaklarınız Yasal Hakkiniz

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Mersin Isci Avukati - Iscilik Alacaklarınız Yasal Hakkiniz

 Mersin Isci Avukati - Iscilik Alacaklarınız Yasal Hakkiniz

Mersin Isci Avukati - Iscilik Alacaklarınız Yasal Hakkiniz

 

İş Hukuku avukatı, işverenlerle işçi arasında yapılan iş sözleşmesinin esaslı unsurlarına veya yan unsurlarına aykırı davranılmak suretiyle iş sözleşmesinin haksız feshi ya da geçerli sebebe dayanmayan feshi gibi durumlarda işçinin ihbar tazminatı, sendikal tazminat, kıdem tazminatı alma talepli iş davaları takibini yapan avukat olarak tanımlanabilir. Mersin işçi avukatı ihtiyacı ise yaptığımız tanım kapsamında tam da sayılan bu sebeplerle gündeme gelmektedir.

 

İşveren ile işçi arasındaki sosyoekonomik düzey farklılıkları ilgili mevzuat ve yargı kararları çerçevesinde işçi lehine yorum ilkesini, yürürlükte olan hukuk sistemimizde var etmiş ve işçi avukatı aracılığıyla işçi alacakları talep edilirken işveren karşısında işçi korunmaya çalışılmıştır. Buradaki hassas denge, değişen içtihatlar ve mevzuat birlikte düşünüldüğünde en iyi işçi avukatı ile anlaşılmalı ve iş davası olarak kategorize edebileceğimiz işçi alacaklarınıza veya iş kazasına ilişkin davalarınız profesyonel hukuki destek çerçevesinde hizmet alınarak devam ettirilmelidir.

 

Mersin’de ikamet ediyor ve burada çalışıyorsanız, Mersin işçi avukatı olarak hukuki hizmet veren avukatlar hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosuolarak Mersin İş Hukuku avukatı ihtiyacı hasıl olanlara uzmanlık alanlarımız çerçevesinde online avukat hizmeti başta olmak üzere tüm hukuki hizmetler kapsamında profesyonel destek sağlamaktayız.

İşçi Avukatı Mersin

 

Mersin hukuk büroları arasında iş davaları konusunda uzmanlaşmış sayılı hukuk bürosu bulunmaktadır. Güncel olarak verilen yüksek yargı mercilerinin kararlarını takip etmek ve incelemek, ilgili mevzuattaki değişiklikleri takip etmek işçi avukatı Mersin kapsamında yapılacak araştırmalar sonucunda oldukça az sayıda hukuk bürosuyla karşılaşılmasına zemin hazırlamaktadır. Çünkü İş Hukuku avukatı olmak, tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi detaylı çalışmalar ve hatta uzmanlık gerektirmektedir.

Mersin İş Mahkemesi Avukatı

 

Mersin iş davaları, zorunlu arabuluculuk görüşmeleri esnasında herhangi bir olumlu sonuç alınamaması halinde görevli ve yetkili mahkeme, Mersin İş Mahkemeleridir. Bu noktada sürecin başındaki arabuluculuk görüşmelerini gerçekleştirmek ve davanın takibini yapmak için Mersin İş Mahkemesi avukatı ile mutlaka anlaşılmalıdır. Eğer seçiminizi büromuz gibi Mersin en iyi hukuk büroları kapsamında değerlendirilen bir büro yönünde yaparsanız, hak kaybına uğramadan işçilik alacaklarınıza ilişkin haklarınızı en kısa sürede alabilirsiniz. Özellikle yüksek meblağlı tazminat taleplerinde mutlaka Mersin işçi avukatı araştırması yaparak hukuki destek almanızda fayda olacaktır.

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin