info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Mersin Ceza Avukatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Mersin Ceza Avukatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mersin Ceza Avukatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mersin Ceza Avukatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mersin Ceza Avukatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mersin ceza avukatları, şehir gelindeki mahkemelerde ve hukuk bürolarında faaliyet gösteren hukuk profesyonelleridir. Bu bağlamda Mersin ceza avukatları, Türk Ceza Hukuku prosedürlerinin ve uygulamalarının sorumluluğunu üstlenmektedirler. Özellikle şehir içerisindeki ceza davalarında sözcülük üstlenen ceza avukatlarının başlıca görevleri, müvekkillerin yasal savunmalarını anca yapmaktır. Tüm bu etkenler dahilinde Mersin ceza avukatları hakkında bilinmesi gereken detaylar şu başlıklar dahilinde sınıflandırılabilir:

Nitelikli Mersin Hukuk Büroları ile Çalışmaktadırlar

Mersin hukuk büroları şehir genelinde nitelikli avukatların bulunabileceği alanlardır. Bu bağlamda Mersin içerisinde nitelikli avukatlık danışmanlığı ya da ceza avukatı hizmeti arayışında olan kullanıcılar, Mersin hukuk büroları ile diyalog kurabilirler. Durum böyle olunca da şehir içerisinde hukuki hizmetlere ihtiyaç duyan şahıslar için en doğru adresin Mersin hukuk büroları olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Ceza Hukuku Kapsamındaki Prosedürlere Olan Hakimiyetleri Yüksektir

Mersin Ceza hukuku avukatları kapsamında öne çıkan bir diğer önemli detay da bu şahısların, ilgili tüzükle alakalı teknik bilgileridir. Türk Ceza Hukuku kapsamındaki tüm detaylara hakim olan ceza avukatları, mevcut yasaları mevcut durumlara  göre analiz ederek aksiyon alırlar. Durum böyle olunca da profesyonel olarak bu işi yapan avukatlar, yasalar konusunda üst düzey hassasiyete sahip olmak durumundadırlar.

Peki Ceza Davaları Kaça Ayrılır?

Mersin ceza avukatı olarak ceza davalarının üçe ayrıldığını söyleyebilirz. Bunlar asliye ceza, ağır ceza ve icra cezadır. Ağır cezanın alanına giren suçlar diğer cezalara göre daha ağır olup profesyonellik gerektirmektedir. Ağır ceza mahkemelerinde üç hakim ve bir savcının karşısına çıkarsınız. Burada savunma yapacak avukatta diğer ceza davalara göre daha yetenekli olmalıdır. Konuşma tarzı ve hitabeti ile karşısındakini etkilemelidir. Bunun yanında asliye ceza davalarında ise tek bir hakimin önüne çıkılmaktadır. Burada savcı soruşturmadan kovuşturmaya geçerken iddianame hazırlamakta ve bu iddianame ile dava devam etmektedir. Bu nokta da iddianameye bağlılık ilkesi çok önemlidir. Konusunda uzman bir avukat iddianameye bağlılık ilkesinden yola çıkarak kesin sonuçlara ulaşabilmektedir. İcra ceza davaları ise icra iflas kanunları uyarınca oluşan suçlara ilişkin verilen cezalardır. Bu davalara örnek olarak tahhüdü ihlal, ticareti usulsüz terk örnek verilebilir. Bu davalar diğer ceza davalarına göre daha usulü davalar olup, savunma avukatının eli daha kuvvetlidir.

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin