info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Mersin Avukat ve Danışmanlık Hizmetleri

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Mersin Avukat ve Danışmanlık Hizmetleri

Mersin Avukat ve Danışmanlık Hizmetleri

Mersin Avukat ve Danışmanlık Hizmetleri

 

Mersin avukatları hukuki yükümlülüklerinin haricinde danışanları için danışmanlık gibi hizmetler de sağlamaktadır. Bu gibi danışmanlık hizmetleri, danışanların müvekkil statüsüne girmediği, sadece mevcut hukuki düzenlemeler kapsamındaki kafa karışıklığını gidermeye yönelik bir hizmettir. Bu sayede kişiler avukatlarla diyalog kurarak sormak istedikleri soruları sorabilir ve ihtiyaç duyduğu konularda kafa karışıklığı yaşatan konular hakkında bilgiler alabilirler.

 

Mersin Avukatlık Danışmanlığı Hakkında

Mersin avukatlık danışmanlığı özellikle Aile Hukuku ya da Türk Ceza Hukuku gibi detaylı ve karmaşık konularda kafa karışıklığı yaşayan kişilerin yararlandığı bir hizmet olarak öne çıkar. Bu hizmet dahilinde kişiler çok yönlü hizmetler talep ederek kendi dava yapılarına yönelik çözümler edinebilirler. Bu noktada, Mersin avukatlar danışanlarına oldukça esnek çözümler sağlamakta ve danışanların birçok sorusunu yanıtlamaktadır.

 

Mersin Ücretsiz Avukat Danışma Hatları Hakkında

Mersin sınırları içerisinde yaşayan kişiler, avukat danışmanlığı için yüz yüze destek alabileceği gibi online danışma hatları üzerinden de destek alabilmektedirler. Bu noktada danışma hatları, özellikle teknik hukuki konularda kafa karışıklığı yaşayan kişilere birçok kolaylık sağlamaktadır. Özellikle zaman ve mekan kısıtlaması olmadan avukatlarla diyalog kurma olanağı veren bu gibi olanaklar, günümüzde hukuk hizmetlerinin herkes tarafından erişebilirliğini dahi kolaylaştırmaktadır.

 

Mersin Ücretsiz Avukat 

Mersin ve diğer iller dahil olmak üzere ücretsiz bir avukat bulmak imkansızdır. Çünkü Avukatlık Kanunu uyarınca bir avukatın bir işi ücretsiz üstelenebilmesi yasaktır. Ve baro içinde disiplin cezası gerektirmektedir. Bu nokta da ücretsiz bir avukat aramanın kanuna aykırı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bunun tek istiasnası "adli yardım" dır.  Adli yardım ekonomik geliri ve malvarlığı olmayan kadınlara tanınan bir haktır. Belirli şartları taşıyan kadınlar boşanma, nafaka ve diğer konular için baroların içinde bulunan adli yardım bürolarına başvurabilir ve buralardan ücretsiz avukat tutabilirler. Başvuralar için fakirlik belgesi bazı evraklar istenmektedir. Bu adli yardım kapsamına mahkeme masraflarıda dahil edilebilmektedir. Bunun için ise yine baroya başvurulmalı, baro başvurusu sonrası baro üst yazısı avukat tarafından açılan mahkemeye sunulmalıdır.

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin