info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Gayrimenkul Hukuku

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku inşaatın son senelerde büyük bir gelişim göstermesi ve hala da atılım içerisinde olması sebebi ile anlaşmazlıkların oldukça sıkça ortaya çıktığı alanlardandır. Bu anlaşmazlığın giderilmesi için en temel seçeneklerin başında kesinlikle gayrimenkul hukuku gelmektedir. Bir özel hukuk alanı olan gayrimenkul hukukunun sizin için anlaşmazlıkları çözme ve haksızlığı giderme gibi amaçlarlı olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekiyor.

Kira Sözleşmesinden Kaynaklanan Sorunlar

Gayrimenkul hukuku kapsamında en sık talep alan noktaların başında kesinlikle kiracı ev sahibi ilişkileri gelmektedir. Yapılan son değişiklikler ile beraber kiracı ev sahibi ilişkisinde kiracının haklarının korunmasını mümkün kılan adımların atıldığı da net bir biçimde ortaya koyulmuştur. Siz de en kısa sürede avukatınıza başvurarak konu hakkında gerekli olan hukuki desteği alma fırsatına sahipsiniz.

Kiracıların haklarının sorunsuz şekilde koruma altına alınması için kiracı ev sahibi sözleşmesi elzem noktalardandır. Bu sözleşme bulunmuyorsa konutu işgal eden ve hukuk kurallarını ihlal eden bir kişi olmanın önüne geçemezsiniz. Ev sahibiniz tarafından haksızlığa uğratılmış olsanız dahi sözleşme olmadan hakkınızı muhafaza etmenin ne derece zor olduğunun belirtilmesi gerekiyor.

En Sık Yaşanan Aksaklıklar Nelerdir?

Gayrimenkul hukuku kapsamında en sık dava gelen alanların başında şunlar gelmektedir;

  • Muhdesatın kime ait olduğunun belirlenmesi
  • Kiracı ve ev sahibi arasında yaşanan sorunlar
  • Bir kişinin ehliyetsizliği nedeni ile tapunun hükümsüz sayılması
  • Kat karşılığı daire sözleşmesi

Bu konuda uzman olan avukatlardan destek alarak hakkınızın korunmasını çok daha sorunsuz bir hale getirebilirsiniz. Bu alanda daha öncesinde arklı davalarda başarılı sonuçlara imza atmış olan kişiler ile iş birliği kurmak sizin için verimliliği en yüksek seviyeye çekecek olan noktalardandır.

Avukatınız ile anlaşmaya vardıktan sonra bir protokol hazırlamalısınız. Bu protokol kapsamında temsil süreci de dahil olmak üzere ödeme detaylarına kadar birçok noktaya yer verilmelidir. Bu şekilde hem müvekkilin hem de avukatın haklarının muhafaza edilmesi mümkün kılınıyor.

Kat Karşılığı Daire Sözleşmesine Dair Sorunlar

Gayrimenkul hukuku kapsamında kişilerin kat karşılığına dair farklı sorunlar yaşadıkları görülmektedir. Özellikle en kısa süre içerisinde dairenin tamamlanıp tarafına teslim edilmesini isteyen arsa sahiplerinin bu alanda dolandırıcılık yapan kişiler ile karşılaşması sıkıntının en temel detayları arasında bulunmaktadır.

Bu alanda bir sıkıntı yaşamamak için kişilerin iş birliği kurdukları firmaların daha önce bu tip daire teslimi yapıp yapmadıkları hakkında net biçimde bilgi sahibi olması gerekmektedir. Ayrıca hukuki manada tek bir açığa dahi yer verilmemelidir. Bu noktada henüz sorun yaşamadan sözleşme yaparken hukuki destek almanın meydana gelecek olan olumsuzlukları ortadan kaldırmasını mümkün kılabilirsiniz.

Delillendirme Hukuki Olmalı!

Gayrimenkul hukuku kapsamında dosyaya eklenen tüm detayların muhakkak hukuki zeminde elde edilmiş olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde en kısa sürede hakkınızın savunulmasını mümkün kılabilirsiniz. Özellikle dava dosyasına casus yazılımlar üzerinden elde edilen veriler eklendiği zaman bu verilerin sizi direkt olarak suçlu konumuna düşürebileceğinin de farkında olmalısınız.

Alanında uzman olan bir isimden yardım aldığınız zaman dava dosyasının oluşturulması ile alakalı herhangi bir aksaklığın meydana gelmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Delil toplamadan davanın ilerleyişi hakkında bilgilendirmeye kadar her alanda gerekli olan destek anlık olarak sunulacaktır.

Avukatlık Bedeli

Dava sonrasında avukatın ne kadar bir ücret alacağı ile alakalı gerekli olan tüm detaylara sistem içerisinde yer verilmektedir. Her sene değişen ve yenilenen bir yapılanma mevcuttur. Bu noktada son verilere göre ne kadar ödeme yapılacağına protokolde yer vermeniz anlaşmazlıkların büyük çoğunluğunu ortadan 

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin