info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Avukata Sor

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Avukata Sor

Avukata Sor

Avukata Sor

İnsanların büyük bir kısmı hayatının bir döneminde avukata ihtiyaç duyabilmektedir. Bunun çok farklı konular içerdiğini görmekteyiz. Çünkü hukuk ve alt dalları çeşitlidir. Avukata sor fırsatını artık farklı şekillerde kullanabilme şansınız vardır. Gelişen teknoloji sayesinde bunu internet üzerinden yapabilirsiniz. Aynı zamanda cep telefonu ya da sabit hat kullanılabilir.

Avukat ile Yüz yüze Görüşmek Nedir?

Avukata sor denildiği zaman ilk olarak bir hukuk bürosuna giderek bunun yüz yüze yapılmasından bahsetmek lazım. Genellikle ücret karşılığında böyle bir hizmet verilmektedir. Bir hukuk bürosuna gittikten sonra sorunuzu iletebilirsiniz. Böylelikle sizi doğru bir biçimde yönlendirecek olan yanıt üzerinden bir plan oluşturabilirsiniz.

Online Olarak Avukata Soru Sorma İmkanı Var mı?

Avukata sor hizmeti çerçevesinde son yıllarda en çok kullanılan yöntemin online internet sayfaları olduğunu ifade etmek lazım. Bunun içim hukuk bürolarının önemli bir kısmı web siteleri açtığından, işlemler hızlı bir biçimde yapılabilmekte. Örneğin sayfaya giriş sonrasında alacağınız hesabın ardından istediğiniz soruyu dile getirebilirsiniz. Buna özel bir canlı yardım hattı vardır. Ancak tek sistem bu değil. Çünkü bazı firmalar, sadece elektronik posta yoluyla soru sorulmasına müsaade etmektedir. Bunlardan size en uygun olanını seçebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz.

Telefonla Avukata Soru Sormak Nasıl?

Telefon üzerinden bir avukata merak ettiğiniz soruyu yöneltme şansınız her daim vardır. Bu hizmeti sağlayan hukuk büroları var. Suali kısa tutmak ve cevabı açık olan bir soruyu iletmek önemli.

Hangi Konularda Avukata Soru Sorulabilir?

  • Avukata sor işlemi çerçevesinde farklı soruların dile getirilmesi mümkündür.
  • Günümüzde en çok sorulan sualler ise boşanma davaları ile alakalıdır. Özellikle tazminat alımının nasıl olacağı, velayet hususu gibi konular gündeme gelir.
  • Buna ek olarak medeni hukukun içinde yer alan diğer alt dallar da merak edilen durumların arasında dikkat çekmektedir.
  • Aynı zamanda avukatlık ücretlerine dair bilgi almak isteyen kişilerin fazla olduğunu görmekteyiz.
  • Türkiye'de mahkemeye taşınan davaların önemli bir bölümü mal paylaşımı ve miras hakkındadır. Doğal olarak mevcut hukuk dalına dair sorular, önemli bir yer kaplar.
  • Ülkemizde birçok kişi davaların hangi mahkemede görüleceğini bilmez. Her mahkemenin farklı bir yetki alanı vardır. Bu konuda en doğru bilgiyi alabilmek adına avukata soru soranların sayısı az değildir.

Müvekkil adayları ya da bir yakınının davasını takip eden kişilerin sormuş olduğu sualler içinde bazı hukuki kavram ve terimler de vardır. Tüm bunlar çok hızlı bir biçimde yanıtlanmaktadır.

Avukata Soru Sormanın Avantajları Nelerdir?

Avukata soru sormak değişik avantajları da beraberinde getirmekte. Örneğin bir kişi dava açacağı zaman her daim nasıl bir süreç ile karşı karşıya geleceğini merak eder. Bundan dolayı avukata sualini gönderir. Alacağı yanıta göre hareket eder. Ayrıca avukata soru sormak ve gerekli olan cevabı hemen almak, izlenecek stratejiyi de belirlemektedir. Buna ek olarak birçok değişik hususta bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Avukata Soru Sormak Ücretli mi?

Avukata sor işleminin ücretli olup olmadığı en çok merak edilen konuların başında gelmekte. Buna göre interneti kullananlar, yani elektronik posta üzerinden sorularını ileten kişiler hiçbir şekilde para ödemek zorunda değiller. Bunun yanı sıra cep telefonu yöntemi için de aynı şeyleri söylemek lazım. Ancak çok uzun bir konu hakkında, hukuk bürosuna giderek sorunuzu sorarsanız, doğal olarak bunun karşılığında belli bir miktar paranın ödenmesi gerekmektedir. Bunun da fazla olmadığını hemen ifade etmek lazım.

telefon ikonu
Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
mail ikonu
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
adres ikonu
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin