Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Boşanma avukatı, ülkemizde eşler arasındaki hukuki ihtilafları yargıya intikal ettirmenin yanı sıra bir nevi psikolojik danışman gibi de davranmakta ve taraflar arasında hukuki süreç dışında gelişen tahmin edilemeyen hususların gündeme gelmemesi için çaba göstermektedir. 

Boşanma avukatı Mersin olarak faaliyet gösteren büromuzda da benzer bir politika izlenmektedir. Bu doğrultuda müvekkillerimizi ve müvekkil adaylarımızı anlamaya, onların meramını dinlemeye, onlara destek olmaya gayret etmekteyiz. Bir boşanma avukatı, bu detayları da bilerek eşler arasındaki somut şartları anlamaya çaba göstermeli ve buna yönelik çalışmalarını yapmalıdır.

Boşanma avukatı ile çalışmak tarafların hak kaybına uğramaması adına oldukça önemlidir. Doğru bilinen yanlışlar olarak kategorize ettiğimiz birçok husus, maalesef boşanmanın kanun dışında seyretmesine ve bu nedenle hak kayıplarına neden olmasına zemin hazırlamaktadır. Örneğin taraflar arasında evlenmeden önce gerçekleştirilen “evlilik sözleşmesi” adı altında hazırlanan ve kişilik haklarına aykırı hükümler içermesine rağmen mahkemeye sunulup sonuç beklenen bir sözleşme, kanuna açıkça aykırı olduğundan dolayı geçersiz olabilmektedir.

Aynı zamanda nafakaya ilişkin taleplerde avukat desteği almadan yazılan dilekçelerde birçok eksiklik bulunabilmektedir. Yine aynı şekilde anlaşmalı boşanma protokolünde şekli ve esasi problemler sebebiyle davanın reddine karar verilebilmektedir.

Tüm bu ihtimaller birlikte değerlendirildiğinde boşanma avukatı ile hareket etmenin ve Mersin boşanma avukatı olarak faaliyet gösteren büromuzu tercih ederek başarıyla yönetilen bir dava sürecine sahip olmanın önemi gün yüzüne çıkmaktadır. En iyi boşanma avukatı Mersin ile çalışmanız, sizlerin hak kaybına uğramadan hakkınız olanı almanıza ve boşanma sonrası açılması gereken mal rejimi davasında da elinizin güçlü olmasına vesile olacaktır.

Mersin Boşanma Avukatı

Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosuolarak başta Boşanma Hukuku olmak üzere Aile Hukuku ile ilişkili tüm konularda güncel yargı kararlarına hâkim olmanın yanı sıra engin hukuki bilgilerimizle müvekkillerimizin çıkarlarını profesyonel bir şekilde savunmakta ve yargıya intikal ettirmekteyiz. 

Boşanma avukatı denilince akla gelmemizin en mühim sebebi, hiç şüphesiz müvekkillerimizi anlama ve somut şartlarını değerlendirmek suretiyle onlara en iyi şekilde yardım etme gayretinde olmamızdır. Mersin boşanma avukatı arıyorsanız, iyi bir internet araştırması ile bulabileceğinizden kuşkunuz bulunmasın.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size Yardımcı Olabilir Miyiz?
Hemen Ara