Askeri Ceza Avukatı Kimdir?

Askeri personelin yargılanması, meslekten çıkarılması, ceza yaptırımına tabii tutulması gibi birçok noktada askeri ceza avukatı, uzmanlık belirten bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Mevzuatta değişiklikler yapılmadan önce askeri yargılamalara ilişkin özel mahkemeler bulunurken KHK düzenlemeleriyle birlikte yapılarak ortaya çıkan yeni mevzuatta askeri yargıya ilişkin özel mahkemeler bulunmamaktadır.

Her ne kadar görünüşte bu şekilde olsa da en iyi askeri ceza avukatı, mevzuatın detaylarına hâkim olup gerek Danıştay gerek Yargıtay görüşlerini de özümseyerek faaliyet göstermektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri personeli olup askeri personel olarak kategorize edilen her kişi, göreviyle ilgili işlediği suçlarda veya göreviyle ilgili olmayıp bu şekilde iddia edilerek işlediği veya işlemediği suçlarda askeri ceza avukatı desteği almaktadır.

Mevzuatta da birçok özel kanunla düzenlenen suçlara hâkim olmak, mutlaka bir uzmanlık gerektirmektedir. İşte bu doğrultuda bir çok avukatlık bürosu Mersin ilinde askeri ceza avukatı uzmanlık alanında da hizmet sunmakta ve dava takip süreçlerini yönetmektedir.

Mersin Askeri Ceza Avukatı

Mersin askeri ceza avukatı ihtiyacınızın hasıl olması halinde kolay bir internet araştırması ile avukatlara ulaşabilirsiniz. Teknolojiyle entegreli bir şekilde firma politikalarını inşa eden büromuzun Mersin online avukat modeliyle sağladığı hukuki destek hizmetinden de faydalanarak askeri ceza konulu tüm soruşturmalarınızda veyahut kovuşturmalarınızda Mersin askeri ceza avukatı hizmetinden ivedilikle ve kolayca yararlanabilmektesiniz.

En iyi askeri ceza avukatı Mersin denilince akla gelen büromuzun bu uzmanlık alanında öne çıkmasının en önemli nedenleri, güncel yargı kararlarına olan hâkimiyetine ve derin hukuki bilgisine dayanmaktadır. Sadece askeri yargılamalara ilişkin mevzuata değil, idari yargılamaya konu olabilecek soruşturmalara, kademe durdurulması cezasına, meslekten çıkarma yaptırıma, maaş kesintisi yapılma cezasına karşı da müvekkillerinin menfaatlerini hukuk düzenlemeleri çerçevesinde korumaya gayret eden büromuz, hakkın ve hukukun yerine getirilmesi için büyük bir özveriyle çalışmaktadır.

Mersin askeri ceza avukatı denilince her ne kadar akıllara özel mahkemelerde yargılanan askeri personellere ilişkin çağrışımlar gelse de son yapılan değişikliklerle birlikte askeri ceza yargılaması ve askeri mahkemeler kapatılmış; bunlar yerine görevli olan mahkemeler idare mahkemeleri ve mevcut ceza mahkemeleri getirilmiştir. İşte bu nedenle askeri ceza avukatı kimdir? Araştırması yapılırken mutlaka avukatın uzmanlık alanına dikkat edilmeli ve büromuzdaki özveri, uzmanlık kriteri baz alınarak güçlü bir hukuki desteğe başvurulmalıdır.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size Yardımcı Olabilir Miyiz?
Hemen Ara