Araç Kilometre Düşürme Davası

Araç kilometre düşürme davası, ülkemizde çok büyük mağduriyetlerin görüldüğü dava türleri arasındadır. Çoğu zaman hukuki uyuşmazlık yönünü aşarak Türk Ceza Kanunu kapsamında dolandırıcılık suçu çerçevesinde dahi değerlendirilebilen araç kilometre düşürme davası, hukuki takibin iyi yapılmasının akabinde olumlu sonuçlara erişilebilecek dava türlerindendir.

Cezai boyutu kapsamında dolandırıcılık suç duyurusu yapılabileceği gibi asıl önemli olan yaşanan bu elim hadisenin hukuki uyuşmazlık boyutudur. Çünkü araç kilometre düşürme davası, Türk Borçlar Kanunu ve ilgili diğer mevzuat dahilinde “Ayıba Karşı Tekeffül” kapsamında değerlendirilmektedir.

Bu sorumluluk türünde zarara uğrayan ve kilometresi düşürülmüş araç almak suretiyle aslında ayıplı malı alan kişiye belirli seçimlik haklar tanınmıştır. Bu haklar adı üstünde seçimlik haklar olduğu için araç kilometre düşürme davası için en iyi avukat tercih edilerek somut uyuşmazlığı çözebilecek en iyi seçimlik hak profesyonel hukuki destek alınarak seçilmelidir.

Mersin En İyi Hukuk Büroları

Araç kilometre düşürme davası, senetle ispat zorunluluğu başta olmak üzere irade sakatlıkları, ayıplı mal temini, temerrüde düşmek gibi teknik hukuki kavramların sıklıkla kullanıldığı dava türlerinden birisidir. Hem bu kavramlara hem de bu kavramların önce içeriği ve sonra bunlara ilişkin verilen güncel yargı kararlarına hâkim olunması bir gerekliliktir. Bu nedenle Mersin en iyi hukuk büroları araştırılmalı ve nitelikli bir avukat bürosu ile çalışılmalıdır. Çünkü bu davalarda genel olarak temel sorun, bazı teknik argümanların dava dilekçeleri kapsamında ileri sürülmemesi sebebiyle hak kaybına uğranmasıdır.

Mersin ilinde bu tarz kilometresi düşürülmüş araç almak hakkında bir uyuşmazlığınızın hasıl olması halinde Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosuolarak uzun yıllardır araç kilometre düşürme davası kapsamında birçok müvekkile hukuki destek sağladığımızı belirtebilir ve bu tarz durumlarla karşılaşmanız halinde büromuza başvurabileceğinizi ifade edebiliriz.

Mersin Online Avukat Hizmeti Alabilirsiniz

Başta araç kilometre düşürme davası olmak üzere yaşadığınız hukuki problemlere ilişkin destek almak isterseniz Mersin online avukat hizmeti kapsamında WhatsApp avukat danışma hattı üzerinden mesaj atabilir ve büroda görüşme öncesi acil durumlara müdahale etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu kapsamda bir çok hukuk bürosunun teknolojik avantajlardan yararlandığını ve sizlere profesyonel online avukat danışma hizmeti sunabileceğini belirtebiliriz.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size Yardımcı Olabilir Miyiz?
Hemen Ara